Červen 2008

Enya - Info

30. června 2008 v 13:28 | ilwens
Datum narození : 17. 5. 1961
Znamení : Býk
Místo narození : Gaoth Dobhair, Donegal, Irsko
Irská zpěvačka a pianistka, vlastním jménem Eithne Ni Bhraonain (nar. 1961). V letech 1979 - 82 byla členkou rodinného souboru Clannad a to nejprve jako hráčka na klávesové nástroje. Po svém odchodu přijala nabídku BBC a napsala hudbu k seriálu Celts. Tyto nahrávky vyšly i na desce "Enya" (1986).

Zásadně se Enya prosazuje albem "Watermark" (1988) a především velkým hitem Orinoco Flow (1. v angl. hitp.). Špičky angl. žebříčku dosáhlo i album "Shepherd Moons" (1991).

Její skladby vycházejí z irského folklóru a částečně se na nich podílí její manžel Nicky Ryan. Texty, které většinou zpívá jak v angličtině, tak i v gaelštině a latině, jsou většinou dílem Roma Ryana.

Enya

30. června 2008 v 13:28 | ilwens |  Enya
Enya....irská zpěvačka s úžasným hlasem. Vždy, když poslouchám její písně, tak zapomenu na všechny problémy a má mysl se vznáší nad bělostnými nadýchanými mraky, či se prohání v korunách stromů jako jemný vánek a nebo se potápí v průzračných vodách oceánu. Její hudba je tak uklidňující, že se vždy dokonale uvolním a zapomenu na svět kolem sebe. Je to takový pocit lehkosti....možná Vám připadám jako blázen, ale na mne takto hudba skutečně působí :)
čtěte dále

Naruto

30. června 2008 v 10:36 | ilwens |  Naruto
Naruto. Možná je Vám tohle slovíčku trochu povědomé nebo Vám naopak neříká nic. Pro mě slovo "Naruto" vyznačuje úžasné japonské anime, na kterém pomalu, ale jistě začínám být závislá :) Jestli se chcete dozvědět něco víc, tak pokračujte v článku ;)


čtěte dál

A jsou tu prázdniny..

30. června 2008 v 7:50 | ilwens |  Úvahy
Ano, je to tak. Mnozí z Vás si říkají : "Hurá !! Koněčně budu mít od školy klid!" Já jsem si to taky říkala...Jenomže si až teprve teď začínám uvědomovat, že dne 27. 6. 2008 jsem ukončila devět roků na základní škole. Když se ponořím do vzpomínek, o pár roků zpátky, vidím se ve třídě plné nových a pro mě zatím neznámých spolužáků. Musím se nad tím pousmát. Tehdy se mi devátá třída zdála tolik vzdálená. V den, kdy jsme dostávali vysvědčení mi to ani tak nepřišlo. Přiznám se, že dnes ráno jsem měla docela na krajíčku. 1. září už totiž nebudu sedět ve svojí lavici a neuvidím kolem sebe známé tváře. I když musím říci, že zrovna moc lidí mi ze základky chybět nebude. Ale přesto se mi po těch čtyřech rocích bude za nějaký čas stýskat. Na spolužácích máme položenou otázku : "Těšíš se na střední ?" Moje odpoveď : Ne. Střední se docela bojím. Ale na druhou stranu si říkám, že tam můžu potkat nové lidi, se kterými si budu třeba rozumět. Co už, já jsem strašně pesimistická osoba :)
Chtěla bych Vám všem popřát krásný, radostí prosvícené prázdniny a budu ráda, když sem někdy nakouknete a necháte tu nějaký komentík :)
Vaše ilwens

Aktuálně

29. června 2008 v 23:55 | ilwens |  News
Ano, dá se říci, že jsem zpět. Dnes jsem jen tak seděla u počítače a brouzdala po internetu. Najednou se mi moc, ale opravdu moc zachtělo kouknout se na můj blog. A pak to šlo samo. Rozhodla jsem se, že to tady pokud možno oživím a začnu aktualizovat nějaké rubriky + bych chtěla nějaké nové i přidat. Pohrála jsem si a vytvořila jsem nový vzhled, tak doufám, že se Vám bude alespoň trochu líbit. Teď to tady možná bude nějakou chvíli pěkně nepřehledný, protože práci nemám zdaleka dodělanou. Takže, pokud jste sem občas nakoukli v období ticha, tak Vám za to moc děkuji :)